portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Copernicus - sprawy osiedlowe » Forum » osiedlowy fitness
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

osiedlowy fitness

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    

czy chcesz mieć stół bilardowy?
tak
16%
 16%  [ 1 ]
nie
83%
 83%  [ 5 ]
Wszystkich Głosów : 6
Zobacz Glosujacych

Autor Wiadomość
krantor 
   

Początkujacy


Wiek: 44
Dołączył: Śro Gru 24, 2014 8:35
Posty: 9
Skąd: gdańska

PostWysłany: Czw Maj 28, 2015 14:59    Temat postu: osiedlowy fitness

Witam

Pisze w związku z planami Ekolanu dot. urządzenia siłowni. Ustalenia przekazane przez Ekolan są następujące:

1. zamiar zakupu i ustawiania w jednej z sal stołu bilardowego
2. niewielki budżet na zakup sprzętu (około 20 000) zł
3. wyposażenie fitnessu w łazienki

Powyższe info posiadam od sąsiadów, którzy społecznie Smile zajęli się tematem, mam nadzieję że nie wkradł się jakiś błąd, jeśli tak to proszę o poprawki. W mojej ocenie taki rozwiązanie nie jest najlepsze. Poniżej argumenty:

1. sala bilardowa szybko zamieni się w osiedlowy klub Polskie Partii Przyjaciół Piwa - stół zostanie szybko zniszczony i nikt z niego nie będzie korzystał. Będziemy ponosić jedynie koszty jego utrzymania.

2. 20 000 zł nie wystarczy na wyposażenie sali fitness. Warto zawnioskować o zwiększenie budżetu oraz rezygnacje ze stołu, co pozwoli zaoszczędzić i zwiększyć budżet na sprzęt.

3. zrezygnować z urządzenia łazienek - w mojej ocenie mieszkamy tak blisko, że chyba można iść do domu i tam wygodnie wziąć prysznic.

Proszę o uwagi i wolne wnioski jak największej ilości osób. Zamieściłem ankietę więc proszę o głosowanie. Myślę że warto zorganizować spotkanie z Ekolanem po tym jak wypowie się jakaś większa ilość osób, bo na razie mam przeświadczenia że Ekolan ma swoje jedynie słuszne zdanie (nie trafiają do nich wnioski mieszkańców) i chce nas uszczęśliwić na silę swoim stołem bilardowym.

Pozdrawiam
agadab 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Wto Lut 25, 2014 8:58
Posty: 14
Skąd: Gdańsk-Aniołki

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 11:16    Temat postu: Re: osiedlowy fitness

Mysle, że warto przedyskutowac te kwestie z Ekolanem i mieszkancami i dojsc do jakiegos porozumienia. Skoro jak mowicie jest problem z dogadaniem sie to moze zorganizowac samozwańcze zebranie (jakies info do skrzynek i spotkanie chocby na parkingu)
Trzeba wziąć pod uwage, ze nie kazdy tu zaglada, czesc mieszkanców zapewne nie wie ze cos takiego jak forum naszego osiedla w ogole istnieje, czesc tez nie wie ze jest w ogole problem z silownią, wiec przeprowadzanie ankiety tutaj nie do konca jest dobrym pomysłem (choc fajnie ze w ogole sie taki pojawil) i co dosc istotne osoby, które mogą głosować nie zawsze są mieszkańcami naszego osiedla (np. narek24 - pozdrawiam serdecznieSmile)

co do sali fitness:

Nie zakładałabym ze sala bilardowa będzie mówiąc wprost "imprezownią" a za pół roku wszystko bedzie zniszczone.
Osobicie nie gram w bilard więc naprawde jest mi obojętne czy stół bedzie czy tez nie ale przyjmowanie jako jeden z argumentów dewastację i stworzenie pokoju "piwnych schadzek" jest lekko krzywdzące. Nie wiem jak w innych blokach ale u nas sasiedzi wydają sie szanować swoje otoczenie więc nie widze powodu aby zakładac, ze za chwile wszystko będzie nadawało sie tylko do kosza. Nie znaczy tez, ze mamy zabraniac komukolwiek wypic 1-2 piwka podczas ewentualnej gry bo zacznie niszczyc wszystko co znajduje sie dookola. Troche wiary w ludziSmile
Nie generalizujmy i nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka - przy takim zalozeniu lepiej w ogole nic nie robic bo ludzie nie będą szanować. Chyba nie o to chodziSmile

Kwestia budżetu - 20tys moze nie jest kosmiczną kwotą ale na pewno cos całkiem fajnego można za nią kupic. Siłownia to nie tylko atlasy, bieżnie i ławeczki to tez maty, piłki, hantle, tasmy itp. Może nie bedzie to klub fitness z prawdziwego zdarzenia typu Tiger Gym ale fajnie, ze w ogóle mamy miejsce gdzie będzie mozna sie poruszac.

Łazienka: nie wiem jak do tej kwestii odnosza się przepisy więc trudno sie wypowiedziec. Jesli założyc, ze nie musi jej byc to kwestia do zastanowienia bo do domu rzeczywiscie mamy bliskoSmile

PozdrawiamSmile
narek24 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Mar 16, 2014 13:05
Posty: 83
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Maj 31, 2015 21:04    Temat postu: Re: osiedlowy fitness

niestety nie zeskanuję i nie umieszczę tutaj aktu notarialnego przeniesienia własności, bowiem takiego JESZCZE nie posiadam - nie zostały jeszcze wyznaczone terminy, ale jak będę już miał to udostępnię każdemu na życzenie...

a tymczasem może zeskanuję i zamieszczę tutaj list intencyjny lub umowę przedwstępną sprzedaży lokalu w budynku Venus żeby się Państwo mnie nie czepiali?
boże cóż to za sąsiedzi O_o
PawelZO 
   

Początkujacy


Wiek: 37
Dołączył: Wto Mar 03, 2015 19:34
Posty: 5
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Nie Maj 31, 2015 21:27    Temat postu: Re: osiedlowy fitness

W ślad za projektem powinien być zarówno fitness, bilard jak i łazienki. Fakt utworzenia tychże dodatków do osiedla pomogło wielu osobom, w tym mi, w wyborze nowego mieszkania.

20k wystarczy na podstawowe sprzęty. Jak będziemy chcieli, fitness będzie intensywnie użytkowany kupimy sami kolejne urządzenia.

narek24 napisał:
niestety nie zeskanuję i nie umieszczę tutaj aktu notarialnego przeniesienia własności, bowiem takiego JESZCZE nie posiadam - nie zostały jeszcze wyznaczone terminy, ale jak będę już miał to udostępnię każdemu na życzenie...

a tymczasem może zeskanuję i zamieszczę tutaj list intencyjny lub umowę przedwstępną sprzedaży lokalu w budynku Venus żeby się Państwo mnie nie czepiali?
boże cóż to za sąsiedzi O_o

?
agadab 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Wto Lut 25, 2014 8:58
Posty: 14
Skąd: Gdańsk-Aniołki

PostWysłany: Pon Cze 01, 2015 6:51    Temat postu: Re: osiedlowy fitness

do narek24
pare miesiecy temu opowiadałes na "copernikowym" forum (dokładnie w poscie zwiazanym ze statutem prawnym działki osiedla (własnosc Skarbu Panstwa)), ze z kilku powodów nie zdecydowałes sie jednak na kupno mieszkania na naszym osiedlu lecz na Osiedlu 3 Kolory - stąd to stwierdzenie. Nic złego nie mialam na mysli wiec sie nie denerwujSmile
Pozdrawiam i miłego poniedziałku zyczeSmile
tomek14 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pią Gru 12, 2014 13:16
Posty: 3
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Cze 02, 2015 9:41    Temat postu: Re: osiedlowy fitness

Witam sąsiadów

Myślę że w tego typu sprawach chyba lepiej byłoby zorganizować spotkanie na którym mogliby się wypowiedzieć mieszkańcy. Bo rzeczywiście z tego forum korzysta pewnie tylko część osób. Niemniej, fajnie że ktoś w ogóle o tym pisze.
Jeżeli chodzi o mnie to łazienka w sali fitness nie jest potrzebna, nie gram również w bilarda więc zamiast tego wolałbym przeznaczyć pieniądze na wyposażenie sali fitness. Oczekiwania w tym zakresie mogą być jednak różne więc powinniśmy chyba to jakoś to omówić i przegłosować w szerszym gronie.
krantor 
   

Początkujacy


Wiek: 44
Dołączył: Śro Gru 24, 2014 8:35
Posty: 9
Skąd: gdańska

PostWysłany: Wto Cze 02, 2015 11:17    Temat postu: Re: osiedlowy fitness

Witam

Dziękuje za wszystkie konstruktywne uwagi, choć chyba rzeczywiście mało kto tu zagląda - oddano tylko 3 głosy. Być może nie jest to temat interesujący dla wszystkich.
Otrzymałem maila od osoby zajmującej się osiedlem, iż żadnych zmian nie będzie, z uwagi na projekt, A więc zostajemy przy dotychczasowym układzie - bilard + łazienki.
Odpowiadając sąsiadce wyżej która apelowała o wiarę w ludzi co do utrzymania czystości, to niestety nie przekonała mnie Smile. Dużo mieszkań będzie wynajmowanych, nie wszyscy będą dbali o osiedle tak jak stali mieszkańcy - obym nie miał racji.
Myślę że Ekolan postawi na swoim więc w przypadku gdybym to ja miał rację (co do bilardu) nie pozostanie nic innego jak wysyłanie zdjęć stanu pokoju bilardowego do osób z Ekolanu - regularnie co pół roku, aby uzmysłowić że nie była to dobra decyzje.

Jedyne co pozostaje to kwestia budżetu. Myślę że po zakupie stołu i kilku przyrządów cardio niewiele starczy na pozostały sprzęt fitness - raczej będzie mało nakładów, ławeczek itp. Tak jak napisała wyżej sąsiadka, nie będzie to siłownia z prawdziwego zdarzenia.

Pozdrawiam i dziękuje za uwagi.
renataister 
   

Początkujacy


Dołączył: Śro Maj 07, 2014 11:22
Posty: 5
Skąd: Gdańsk-Aniołki

PostWysłany: Czw Cze 18, 2015 10:58    Temat postu: Re: osiedlowy fitness

Dla mnie jest nieporozumieniem płacenie 1200 pln za sprzątanie pomieszczenia rekreacyjnego, gdy sprzątanie 5 klatek schodowych jest wycenione na 2500 pln.
ryba2015 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Gru 17, 2014 19:54
Posty: 29
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Cze 20, 2015 7:02    Temat postu: Re: osiedlowy fitness

Pomieszczenia fitness sa specyficzne i wymagaja wiecej nakladow pracy. Prosze pamietac, ze w sklad wchodza dwie duze sale, dwa pomieszczenia szatni, dwie lazienki z prysznicami i dwa wc oraz korytarze calkiem spore. Tak wiec pracy nie jest malo. Wpisuje niniejsze zgloszenie na liste spraw dla ZWM. ZWM zweryfikuje umowe i zakres prac oraz koszty sprzatania firmy Omega.
drLeon 
   

Nowy na forum


Dołączył: Sob Cze 20, 2015 9:44
Posty: 1
Skąd: Aniołki

PostWysłany: Sob Cze 20, 2015 9:51    Temat postu: Re: osiedlowy fitness

Według mnie sala bilardowa nie ma sensu, bardziej przydatna byłoby pomieszczenie, w którym można przetrzymywać rowery bądź wózki dziecięce, biorąc pod uwagę to, że nie w każdym budynku jest winda.
Pozdrawiam!
ziller 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Maj 29, 2014 13:00
Posty: 9
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lip 06, 2015 13:19    Temat postu: Re: osiedlowy fitness

Zanim przeprowadziłem się tutaj, mieszkałem w Gdańsku na innym osiedlu z lokalnym fitnessem dla mieszkańców osiedla. Identycznie jak u nas w coprenicus.
Z małą różnicą. Tam była ochrona i monitoring.
Monitoring wykazał, że jest sporo osób, które chodzą do fitness tylko po to aby się wykąpać. Nie ćwiczyli, nic innego nie robili a jedynie wchodzili do łazienki, kąpali się i szli do domu. Dla mnie kuriozum. A jednak to był fakt.
Dlatego jestem za nieurządzaniem łazienki. WC ok, ale prysznic NIE.

Pozdrawiam
ryba2015 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Gru 17, 2014 19:54
Posty: 29
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lip 06, 2015 20:31    Temat postu: Re: osiedlowy fitness

Nie jest to pierwsza taka opinia i jezeli to sie potwierdzi to wspolnota mieszkaniowa zadecyduje (podczs zebrania na podstawie uchwaly), ze nalezy zdemontowac wyposazenia prysznicow. Prosze pamietac, ze osiedle jest wspolnota mieszkaniowa i wszelkie decyzje podejmuje WM wiekszoscia glosow, a czlonek WM moze zglosic do Zarzadu WM wniosek uchwaly do przeglosowania.
krantor 
   

Początkujacy


Wiek: 44
Dołączył: Śro Gru 24, 2014 8:35
Posty: 9
Skąd: gdańska

PostWysłany: Wto Lip 07, 2015 9:30    Temat postu: Re: osiedlowy fitness

Witam

Nawiązują do postu powyżej zgadzam się że koszt 1 200 zł za sprzątanie pomieszczeń fitness jest sporą przesadą.

Poniżej cena z wyszukiwarki google, pierwsza lepsza firma:

http://pucus.gda.pl/cennik/

cena za m2 0,32. A więc przyjmując że jest tam około 140 m2 - sprzątanie co 3 dni = 140 x 0,32 x 11 dni = około 500 zł. I takka kwota wydaje się rozsądna, a nie proponowane 1 200 zł.

Powyższa kwota za m2 - 0,32 jest ceną z cennika internetowego i z pewnością podlega negocjacjom przy podpisaniu stałej umowy.

Pozdrawiam
Dorotka912 
   

Zaglądajacy


Wiek: 37
Dołączył: Wto Mar 03, 2015 20:22
Posty: 10
Skąd: Gdańsk-Aniołki

PostWysłany: Pon Lip 20, 2015 19:29    Temat postu: Re: osiedlowy fitness

Jak wyglada sytuacja z naszym fitnessem? Czy jest ustalony nowy termin oddania?

Co myslicie o placu zabaw? Moim zdaniem jest slaby... Pusty... spodziewalam sie zjezdzalni, hustawki... Chyba niezbyt atrakcyny dla dzieci. Czy to juz jest efekt koncowy?
ziller 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Maj 29, 2014 13:00
Posty: 9
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Wrz 18, 2015 10:24    Temat postu: Re: osiedlowy fitness

Czy już wiadomo, kiedy fitness będzie otwarty?
Bo już za niego płacimy a nie używamy...
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama